O mně

Jmenuji se Olga a jsem advokátka

Můj příběh

Už od svých deseti let jsem chtěla být právničkou. Studiu jsem zasvětila velkou část svého života, a věřila jsem, že změním svět. Nicméně, cesta advokátní koncipientky a posléze samostatné advokátky mi ukázala, že svět není takový, jaký jsem si myslela, že je.

Život a zkušenosti mě zavedly do mnoha složitých situacích, kdy jsem si pokládala otázky: „Existuje vůbec spravedlnost? Je spravedlnost slepá, aby byla skutečně spravedlivá?“ a nebo „Je spravedlnost slepá, tudíž není spravedlivá?“

Moje advokátní začátky

Po ukončení právnické fakulty jsem jako advokátní koncipientka často působila jako obhájce ex-offo v trestních věcech. Byla jsem v každodenním kontaktu se zločinci, navštěvovala jsem věznice a obhajovala je u soudu.

Najednou jsem se postavila nohama na zem a začala zjišťovat, jak funguje reálný svět. Také jsem zjistila, že ne každý obžalovaný je zločincem, že ne každý obžalovaný je stínem společnosti, a že každý obžalovaný má právo hájit své zájmy a povědět společnosti motivy svého jednání.

Hodně mi to změnilo život, pohled na svět i samu na sebe. Naučila jsem se, jak důležité je lidi nesoudit podle toho, co udělají, ale jak důležité je vnímat jejich osobnost, jejich motivy a pohnutky.

Každopádně jako malá jsem si toto nepředstavovala. Nicméně svých zkušeností z oboru trestního práva dodnes nelituji, neboť mě obhajoba v trestních věcech naučila dívat se na svět a lidi v něm z nadhledu a ze široka. Neodsuzovat, chápat a vnímat potřeby každého z nás. 

Postupně jsem pak tuto energii přesměrovala na energii čistší, klidnější a vyrovnanější. Proto jsem zanechala trestní obhajoby a vydala se cestou soukromého práva. 

Další moje kroky mi poté do života dovedly realitní makléře, finanční poradce, architekty, a další odborníky na realitní trh, se kterými jsem začala úzce spolupracovat a věnovat se oboru nemovitostního práva.

Možná těžko pochopit, ale dennodenně využívám svých zkušeností z trestního práva a svého analytického vhledu do případů, a důslednosti sobě vlastní.

 

Kdo jsou naši klienti

Jako samostatná advokátka v oboru realitního práva jsem si v posledních letech vybudovala kolem sebe pevný tým lidí, kteří jsou odborníky ve svém oboru. 

Jedná se o notáře, daňové poradce, architekty, finanční specialisty a realitní makléře. S jejich pomocí dokáže naše advokátní kancelář provést klienty celým procesem realitního obchodu v naprostém klidu a bezpečí. 

Klientům poskytujeme právní poradenství jak při koupi, tak při prodeji nemovitostí, a to ve všech fázích.

Našimi klienty jsou:

– jednotlivci, kteří prodávají či kupující nemovitost za účelem bydlení,

– investoři, kteří prodávají či kupují nemovitost za účelem investic (pronájmu či dalšího prodeje),

– developeři, které provázíme od počátku vzniku realitního projektu, zajišťujeme akvizice pozemků a budov, kontrolujeme či tvoříme smluvní dokumentaci dle potřeby projektu, spolupracujeme s finančními institucemi financující daný projekt a v neposlední řadě smluvně zajišťujeme rozprodej nových bytových či nebytových jednotek.

Pro všechny případy realitních obchodů vedeme advokátní úschovy finančních prostředků a listin – samozřejmě vždy v souladu se všemi legislativními předpisy a nejvyšší možnou opatrností a bezpečností.

Můj cíl a vize

Mám ráda důvěru, vzájemnou úctu a profesionalitu. Přes všechny své dosavadní zkušenosti, věřím, že dnešní svět je stále ještě v pořádku. 

Přála bych si, aby moji klienti naslouchali především svým potřebám, a správně vyhodnotili mé rady a měli tak svůj život jednodušší a příjemnější.